Nasz zespół
Aleksandra Lewczuk
Słowa wypowiedziane kiedyś przez Ernesta Hemingwaya, są mi szczególnie bliskie:
„Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi, coś kocha i coś stracił”.
Moja praca jest moją pasją.
Oferuję wsparcie psychologiczne wszystkim tym, którzy chcieliby się przyjrzeć sobie, swoim potrzebom czy trudnościom z innej perspektywy, poszerzyć świadomość.
Świadomość własnych potrzeb, trudności, schematów relacyjnych, skąd się wzięły, czemu służyły i dlaczego nadal są tak ważne.
Pracuję z osobami, które mają trudności w obszarze: zaburzeń nastroju, zaburzeń adaptacyjnych zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych, zaburzeń zachowania, trudności w relacjach społecznych.
W trakcie takich spotkań, poprzez relację z psychologiem/psychoterapeutą pacjent ma możliwość odreagowania emocjonalnego, poznania samego siebie – w tym źródeł swoich trudności oraz wewnętrznych zasobów – aktywnego ćwiczenia nowych form zachowania, np. radzenia sobie ze stresem czy wyzwaniami życiowymi.
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Najbliższy jest mi nurt psychodynamiczny, egzystencjalny i humanistyczny.
Wychodzę bowiem z założenia, że to psycholog/psychoterapeuta powinien dostosować podejście do aktualnego problemu pacjentka a nie próbować wpasować pacjenta we własne podejście.
Jednak to nie techniki a relację łączącą psychologa/psychoterapeutę z pacjentem, uważam za główny czynnik niosący zmianę w drodze ku zdrowieniu, samoakceptacji, samopoznania i autentyczności.
Jestem magistrem psychologii, absolwentką jednolitych, 5-letnich studiów na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie integratywnym, we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia i Rozwoju Psychoterapii, 4-letni całościowy kurs przygotowujący do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapety.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz sekcji naukowej psychoterapii PTP.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam na stażu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w Klinice Leczenia Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania, na stażu w sieci klinik Psychologiczno – Psychiatrycznych Psychomedic oraz w pogotowiu dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia.
Posiadam certyfikat ukończenia szkolenia NEST, New Experience for Survivors of Trauma, intensywnego treningu w udzielaniu pomocy terapeutycznej osobom z doświadczeniem zaniedbania, przemocy i/lub strat prokreacyjnych. Jestem również członkiem stowarzyszenia NEST.
Posiadam również certyfikat ukończenia 8 tygodniowego szkolenia redukcji stresu Mindfulness MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction).